Boom na urządzenia do magazynowania energii


Duży popyt na systemy magazynowania energii

W sierpniu niemiecki dostawca systemów magazynowania energii Sonnen sprzedał ponad 1000 domowych urządzeń do magazynowania energii słonecznej. Po wzroście zamówień o ponad 100%, we wrześniu pojawiły się problemy z realizacją wszystkich zamówień. Te bardzo dobre wyniki sprzedaży producent zawdzięcza bardzo dużemu popytowi na swoje urządzenia w Australii i we Włoszech, jak również w Niemczech.

Zwiększony popyt we Włoszech i Australii wynika z kilku regionalnych programów subsydiów, które mogą być wykorzystane do finansowania urządzeń przechowujących energię elektryczną. Ogólnie firma osiągnęła w sierpniu wzrost sprzedaży o ponad 100 procent w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Mogą wystąpić opóźnienia w dostawach baterii w Europie

Duże zapotrzebowanie na rynku australijskim i bezpośrednia dostawa baterii Sony z Japonii do Australii doprowadziły do zmniejszenia podaży systemów przechowywania energii na rynku europejskim. Biorąc pod uwagę utrzymujące się wysokie zapotrzebowanie we wrześniu, oczekuje się, że mogą wystąpić przerwy w dostawach baterii słonecznych na rynek europejski, co wydłuży okres oczekiwania na instalację akumulatorów u klientów końcowych.

„Wysoka sprzedaż i utrzymujący się silny popyt we wrześniu mają po raz pierwszy doprowadzić do znacznego opóźnienia terminów dostaw”, powiedział kierownik sprzedaży Philipp Schröder. Sonnen powiedział, że obecnie pracuje bardzo intensywnie, aby znaleźć rozwiązania. Klienci byli już informowani o dłuższych terminach dostawy, poinformował Schröder.

Za PV-Magazine